Slide 1

Świąteczny prezent dla zwierzaka TOP 5 pomysłów

Coraz więcej z nas traktuje dzisiaj swojego zwierzaka jak pełnoprawnego członka rodziny. Pupile jeżdżą z nami na wakacje, dbamy o ich formę i zdrowie, kupujemy gadżety, a nawet często zabieramy do pracy. Szczera miłość, jaką obdarzają nas zwierzęta jest wyjątkowa i trwa przez długie lata. Wierność psów i innych czworonogów znana jest od wieków — dla swoich właścicieli są one zdolne do ogromnych poświęceń. Nic więc dziwnego, że kiedy zbliżają się święta i nadchodzi czas kupowania prezentów, myślimy nie tylko o naszych rodzicach, dzieciach i innych bliskich osobach, ale także o naszych pupilach. Co warto podarować zwierzakowi? Jaki prezent mu sprawić? Przedstawiamy TOP 5 najciekawszych pomysłów.

Mały biały piesek ubrany w czapkę Mikołaja, leży wśród kolorowych prezentów

Pomysły świątecznych prezentów dla Twojego zwierzaka

Niezależnie od tego, jakiej rasy jest Twój pies lub kot, z okazji świąt warto sprawić swojemu pupilowi podarunek. Oczywiście gadżety i prezenty mogą być różne. Przy ich wyborze często należy kierować się nie tylko charakterem zwierzaka, ale także jego wielkością i wagą. Mały pies, czy kot przykładowo potrzebować będą mniejszego legowiska niż duże zwierzę. Podarowany gryzak, czy zabawka także mogą różnić się rozmiarami. Najważniejsze to znaleźć coś, z czego nasz czworonożny przyjaciel będzie zadowolony.

Gdzie szukać prezentów dla pupila?

Na rynku istnieje już wiele sklepów, które oferują produkty wyłącznie dla zwierząt. Znajdziesz je zarówno w centrach handlowych, jak i w Internecie. Nie zapominajmy także o mniejszych, lokalnych sprzedawcach, którzy oferują tego typu towary w swoich niewielkich sklepikach. Z pewnością warto rozejrzeć się w kilku miejscach po to, aby znaleźć coś naprawdę szczególnego!

Pomysł na prezent dla psa

1) Nowe legowisko
Chociaż często nasi czworonożni przyjaciele śpią razem z nami w łóżkach, dobrze, jeżeli mają też swoje prywatne legowisko. Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w Internecie znajdziesz posłania różnej wielkości, w każdym kolorze, a nawet z możliwością personalizacji — możesz poprosić o umieszczenie na legowisku np. imienia swojego pupila.

2) Smakołyki
Twój pies z pewnością ma swoje ulubione smakołyki — sprawdź, czy z okazji świąt nie są w okazjonalnej cenie. Możliwe, że trafisz na dodatkową promocję i dodatkowe okazjonalne opakowanie z ciekawym dodatkiem w postaci niewielkiej zabawki.

Łapki psa ustawione przy świątecznych, zapalonych lampkach przy leżącym na podłodze przysmaku dla psa - kości zwiniętej w czerwoną kokardę

3) Lokalizator dla psa

Nadajnik z GPS i dedykowaną aplikacją, którą właściciel pobiera na swój telefon to doskonały sposób na opiekę nad pupilem. Dzięki urządzeniu i usłudze jesteśmy w stanie w każdym momencie zobaczyć, gdzie w czasie rzeczywistym przebywa nasz pies. Co więcej, po ustawieniu stref bezpieczeństwa mamy pełną wiedzę, czy nasz czworonożny przyjaciel nie przechodzi już na podwórko sąsiadów, lub nie ucieka z posesji. Dzięki możliwości zweryfikowania historii lokalizacji poznamy ulubione trasy i miejsca, do których najchętniej wraca nasz zwierzak. Z lokalizatorem GPS nasz pupil jest w pełni bezpieczny — stale mamy go na oku.

SPRAWDŹ LOKALIZATOR GPS DLA ZWIERZAKA

4) Zabawki

Psy uwielbiają zabawki. Gryzaki, maskotki, czy inne gadżety służące to dla nich zawsze ogromna radość. Jeżeli jeszcze dzięki tego typu rzeczom zwierzak może więcej czasu spędzać ze swoim właścicielem na wspólnej zabawie, tym większe jego szczęście!

Świąteczny prezent dla zwierzaka TOP 5 pomysłów, czyli duży pies o jasnym umaszczeniu leżący przy choince z czerwoną piłeczką

5) Ubranka i ozdoby

Ubranka na zimę i ozdoby, które można zakładać psom najczęściej kupowane są przez właścicieli mniejszych ras — tych, które w sezonie zimowym mogą mocniej odczuwać chłód. W sklepach znajdziemy wiele modeli ubranek, w które możemy ubierać psa przed wyjściem na spacer. I chociaż początkowo nasz zwierzak może nie do końca być zadowolony z prezentu, podczas przechadzki na zewnątrz na pewno będzie mu cieplej i przyjemniej.

Duży, włochaty szary kot wyglądający zza torby na prezenty w mikołaje

Pomysły na prezent dla kota

Właściciele kotów mogą kupować oczywiście podobne gadżety swoim czworonogom, jak osoby, które posiadają psy. Niemniej jest kilka produktów, które skierowane są stricte dla kotów i mogą być naprawdę doskonałym pomysłem na prezent. Jak dbać o kota i sprawić, by był zadowolony?

  • Drapak — jeżeli Twój kot drapie wszystko co popadnie, a Twój nowy fotel niestety mocno na tym cierpi, koniecznie pomyśl o kartonowym drapaku. To idealny prezent dla zwierzaków, które uwielbiają ostrzyć sobie pazurki.
  • Plastikowe wędki i kolorowe zabawki — koty uwielbiają tego typu gadżety! Wszystko, za czym trzeba gonić, po co trzeba skakać, czy na co trzeba polować budzi w nich naturalne instynkty i sprawia bardzo dużo frajdy.
  • Legowisko na kaloryfer — tego typu legowisko znajdziesz zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i Internetowych. Jest to posłanie, które zawiesza się na kaloryferze. Koty uwielbiają ciepło — miękkie legowisko tuż przy grzejniku będzie więc strzałem w 10!
  • Szelki — jeśli Twój kot lubi spacerować po przydomowym ogrodzie lub wyprowadzasz go na spacery, nowe szelki będą idealnym prezentem!
Czarno biały kot z czapką świętego Mikołaja na głowie siedzący przy prezentach przy choince

Bezpieczne święta

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem psa, czy kota, z pewnością chcesz, by Twój czworonożny przyjaciel był bezpieczny i zdrowy. Uważaj więc na niego w trakcie świątecznych spacerów. Już na kilka dni przed Sylwestrem słychać głośne wystrzały petard — nawet jeżeli wyprowadzasz psa na smyczy, przestraszone hałasem zwierzę może się z niej zerwać i uciec. W takiej sytuacji bardzo przydaje się nadajnik GPS — dzięki niemu szybko i precyzyjnie zlokalizujesz czworonoga — masz pewność, że Twój pies nigdy się nie zgubi.

Pamiętaj — zwierzę to nie prezent!

Pomysłów na prezent dla czworonogów jest naprawdę wiele. Pamiętajmy jednak o jednym — zwierzę nie jest prezentem! Jeśli zastanawiasz się nad podarowaniem komukolwiek psa lub kota — dobrze się nad tym zastanów. Schroniska dla zwierząt pełne są tego typu „nietrafionych podarunków”. Decyzja o adopcji lub zakupie psa lub kota to decyzja na całe życie, musi być odpowiedzialna!

KUP TERAZ lokalizator GPS

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.